top of page

Mallorca T2F (TRIcamp) Deň 4-7

Updated: Apr 8, 2019

29.3 - 1.4.2019


V prvom rade sa chceme ospravedlniť vśetkým naším čitateľom (tým +-2om ktorých máme), za nedôslednosť v pridávaní pravidelných "zápiskov". Vyhovárať sa nebudeme, posledné dni nás vyťažili natoľko, že nebolo priestoru. Doslova, viď foto...

Takže rýchly sumár prvých 7mich dní, nech nás nemáte len za nezodpovedných-večne dovolenkujúcich-rodiny a povinnosti zanedbávajúcich pôžitkárov, žijúcich z vašich daní. (pre tých, ktorým naše rozkvetnatené príspevky nechutia, to bude stačiť):

7dní, 28hod tréningu, 19 tréningových jednotiek:
Plávanie (8x - +-21KM),

Cyklistika (6x - +-440KM, +-6000 výškových metrov),

Beh (5x - 44KM)
Deň 4

My, pôvodní osadlíci, okupujúci Mallorcu od nedele, sme už od rána vyhliadali posledné rozmnoženie. Pred radostným uvítaním zvyšku nového potomstva, však stálo ešte posledné plávanie pod taktovkou virtuálneho trénera Palina (ten už v lietadle kul plány ako nás vyšťaviť na zvyšku tréningov) a dlhý výlet na milovaných bicykloch.


Navazelinovaní aj na miestach, ktoré nebudeme z interných (doslova) dôvodov upresňovať, sme vyrazili smer Lluc a podmanili si "zľahka" (v červených číslach) kopce severu. Časť našich mohykánov si nastupovala od 60ho po 128mi km, kde ich instantne vyplo pred vychýreným lokálom s nápisom "Mercadona" a odštartovali typickú hodovačku ostblokčanov.


Pomyselnú čerešničku na torte dal štandardný "regeneračno-aeróbny" - resp. tempový (na záver stupňovaný) výklus s rovinkami. Skupina rozmnožencov si sólovo stihla struhnúť prvý ľahký klus a po uvítacej Hake sme sa spolu vybrali v ústrety dopĺňaniu spálených kalórií.


Deň 5

Program piateho dňa sa niesol v duchu hesla "rozdeľ a panuj".


Najodvážnejší sa zúčastnili lokálneho bežeckého preteku, kde hosťujúci borec / fotograf / novinár / topbežec Peťo Kováč vymlátil zo svojich unavených nôh a nízkeho tepu skvelé 3. miesto. Klobúk dole a gratulujeme! Rovnako gratulujeme aj Norbimu a Igorovi k pekným polmaratónom.


Zvyšok skupinky si užilo ľahké ranné plávanie a nasledoval vrchol dňa, gýčové stúpanie na maják Formentor. Túto Mallorskú klasiku sme si okorenili dlhosiahlou photo - session (fotogalériu musíš vidieť!) zabezpečenou medailistom Peťom, šoféro-trénerom Palinkom a zdravotne znevýhodnenými účastníkmi/odpadlíkmi tohto nemilosrdného zájazdu. Bodku za dňom dal "ľahký klusík" (viď. stravu) pri západe slnka, no čistá romantika.


Deň 6

5 dní trénovania v "aerobnej/výklusovej/vykrúcacej/vyplávacej - jednoducho ľahkej" zóne si vypýtal svoju daň a tak aj najväčší bujak, cisár Patrik "Napoleón I. Veľký" zhodnotil, že je čas na dlhoočakávaný "restday".


Ten sme odpálili na pláži testovaním mohutne lepených neoprénov v rozbúrenom mori, vhodnom viac na surfovanie ako plávanie, avšak tie fotky, božie FOTKY! (Peťo je jednoucho Majister svojho remesla).


Vrcholom dňa bol poraňajkový viachodinový powernap, nasledovaný prvým skutočným vytočením nôh. Toto považujeme za dôkaz toho, že veci vieme robiť aj s rozumom. Vďaka bohu za tento posun v klubovej kultúre.

So západom slnka sme sa rozhodli ešte pohádzať do bazéna, pretiahnuť zregenerované telá a zmyť zo seba posledné zvyšky únavy (a špiny).Deň 7

Nachlórovaní a umytí z predošlého dňa, sme zavrhli akúkoľvek aktivitu vo vlhkom prostredí a deň sme nakopli ľahším klusom. Šok spôsobený voľným dňom a prebytkom energie sme si vykompenzovali dlhým bikom naprieč celým ostrovom až do hlavného mesta - Palma de Mallorca.


Odmena bola jasná, nevídané obžerstvo na pláži, delikatesy od výmyslu sveta a hlavne-darov mora. Hnaní touto predstavou sme osedlali naše stroje a uháňali s vetrom o preteky. A zrazu tam stál, vyčnieval nad všetky reštaurácie navôkoľ, miesto plánovaného gastronomického orgazmu, McDonald's. Plus mínus milión doplnených KCAL naplnilo naše najtajnejšie túžby.


Po tomto zážitku cesta domov ubehla ani nevieme ako, ležíme na izbe, tlačíme Marva tyčinky a Pure Nuts maslá, tulkáme sa, chichútame sa, scrollujeme instagram (a Tado tinder) a pozeráme ďaľší zo športových filmov našej učiteľky resp. "veľkého" Napoleóna, s víziou lepšieho a lahšieho zajtrajška.


Pozdravujeme do domoviny priatelia


0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page